Kirjailijavieraana Eira Mollberg ja Maunula-seuran syyskokous Mediapajalla 27.11. klo 18

623

Maunula-Seura on toiminut jälleen tänä vuonna aktiivisesti tuoden iloa ja väriä Maunulaan! Seuran avoin syyskokous pidetään Asukastila Maunulan Mediapajalla keskiviikkona 27.11. klo 18-20 Ennen kokouksen aloittamista maunulalainen kirjailija, toimittaja Eira Mollberg esittelee uusinta kirjaansa Villahousuhäpeä.

Tilaisuus on kaikille avoin, joten pyydä naapurikin mukaan! Kahvi- ja glögitarjoilu. ☕?☕?? Tervetuloa! Tilaisuus on maksuton!


Eira Mollberg on Savonia-palkittu suomalainen teatteri- ja dokumenttiohjaaja ja kirjailija. Mollbergin isä oli ohjaaja Rauni Mollberg, jonka suhteesta lapsiinsa Eira Mollberg on kirjoittanut kaksi kirjaa.

Villahousuhäpeä (2019) kertoo, millaista on fiksun, akateemisen naisen häpeä, alkoholismi ja putoaminen syvimpään kellariloukkoon. Miltä tuntuu kaivata jonkin suuremman yhteyteen ja äidin syliin? Entä voiko kaiken selittää sanoilla ja mikä oli se kuuluisa sana, joka oli alussa?

Mollbergin kuva: Ilta-Sanomat.